Motosiklet Eğitimi
EĞİTİM REÇETEN : HAKİMİYET VE GÖZLEMLİ YOL EĞİTİMİ

Bir süredir motosiklet sürdün ya da hala sürüyorsun. Ancak öğrendiklerin Youtube videolarından gelen bilgiler ve arkadaşlarından duyduğun kulaktan dolma bilgilerle sınırlı. En önemlisi, içgüdülerinle motosiklet sürüyorsun. Dikkat risk grubundasın. O nedenle güvenli bir sürüş için kapalı alanda gerçekleştirilecek bir motosiklet hakimiyet eğitimi ve gözlemli sürüş eğitimine ihtiyacın var.

Bu eğitim dizisi iki basamaktan oluşuyor.

BU EĞİTİME KATILABİLMEK İÇİN KENDİNİZE AİT BİR MOTOSİKLETİNİZİN VE A2 EHLİYETİNİZİN OLMASI GEREKMEKTEDİR!

 

KAPALI ALAN HAKİMİYET EĞİTİMİ

Aziz Nesin'in hikayesindeki gibi "Şimdi bildiklerinizi unutun" diye başlıyor dersimiz.

Kapalı alan hakimiyet eğitimi, motosiklete binmeden önce yapılacak kontrolleri, motosiklet üzerindeki oturma pozisyonunuzu bile size baştan anlatıyor. Çünkü bunlar iyi sürüşün temellerini oluşturan ögelerden sadece bazıları.

Sonrasında motor sürmeye başlıyoruz. Doğru bakış ve doğru dönüş teknikleri üzerine çalıştıktan sonra, biraz da motosikleti güvenle durdurabilme tarafına geçiyoruz konunun ve fren çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Engel kaçışıyla devam eden eğitimimizin son bölümünde her zaman olduğu gibi dar manevra çalışması var. Zor mu zor.. Ancak güvenli motosiklet sürebilmek için bunlara ihtiyacımız var.

GÖZLEMLİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ

Toplamda yaklaşık 200 km kadar birlikte motosiklet süreceğiz hazırsanız. Kapalı alandaki hakimiyet eğitimini tamamlamış sürücülerle gerçekleştirilen bu eğitimde, seçtiğimiz parkur doğrultusunda 2 motosiklet önlü arkalı bir sürüş gerçekleştiriyoruz.

Tüm sürüş, yol boyunca kamerayla kaydediliyor ve katılımcıya, hataları, yapması gerekenler, video eşliğinde tek tek anlatılıyor. Ayrıca, belli aralıklarla yapılan bilgilendirme konuşmalarında da, doğru konumlanma, hız, viraj teknikleri, güvenlik gibi pek çok konuda sürücü bilgilendiriliyor ve sürüş sonuna kadar hatalarının olabildiği ölçüde azaltılmasına çaba gösteriliyor.

Google+