Motosiklet Eğitimi
OLMAZSA OLMAZ : MOTOSİKLET TEMEL BAŞLANGIÇ EĞİTİMİ

Bir binanın temelini sağlam atmak gibi, motosiklet sürmeye de doğru yerden başlamak gerekiyor. Aslında devletler eliyle ciddi şekilde verilmesi gereken Temel Başlangıç Eğitimleri, GO Moto Training olarak özellikle çalışmak ve geliştirmek istediğimiz bir alan. Çünkü sadece iyi bir temel üzerine iyi bir sürüş geliştirebilirsiniz.

 

Endişeli bir aileye sahip olan ben, lise yıllarında Karşıyaka – Bostanlı arasında okul harçlığımdan olabildiğince arttırdığım paralarla kiraladığım mobiletlerle tanıştım ilk kez bu iki tekerlekli araçla. Daha sonra ufak izinler kopararak babamın 60’lı yıllardan kalan Lambretta’sı vardı sırada. İlk vitesli motosikletim diyebileceğim Lambretta’da “Anne radarı”ndan uzaklaşmaya çalışarak ilk sürüşlerimi gerçekleştirdim.

1997 yılından sonra da gerçek anlamda vitesli motosikletlere geçtim ve çok sayıda farklı motosiklete sahip oldum.

2008 yılına kadar “Hoca gelsin ben öğreteyim” şeklinde çalışan bünyem daha sonra Türkiye’de güvenli sürüş eğitiminin kurucularının teori eğitimine gittiğim bir akşam tamamen farklı tepki vermeye başladı. Aldığım eğitimlerden sonra 2010 yılında Yamaha Riding Academy’nin ilk kurucu eğitmen kadosunda yer aldım. MEB sertifikasına da sahip olmama rağmen, motosiklet konusunda ciddi bir resmi çalışma olmaması beni şaşırtıyor.

2014 yılına kadar Yamaha Riding Academy, kısa bir dönem ART bünyesinde görev yaptım. 2014’te GO Moto Training markasını oluşturma kararı verdim ve bu marka altında her seviye motosiklet eğitimi vermeye başladım.

GO markasıyla birlikte tüm eğitimde Temel Başlangıç Eğitimi’nin önemini bir kez daha anladım ve konsantrasyonumu o yönde yoğunlaştırdım.

Google+