Motosiklet Eğitimi
SENİN EĞİTİMİN MOTOSİKLET TEMEL BAŞLANGIÇ EĞİTİMİ

Motosiklete karşı duygusal bir bağınız var ama bugüne kadar hiç kullanmadınız. Ya da bisikletten hallice, kullanırım nasılsa diye düşündünüz, eğitim almadınız. Ama bu konuda eğitimin şart olduğunu nihayet kavradınız. Hazırsanız kaskınızı takın çünkü sizin katılmanız gereken eğitim, Motosiklet Temel Başlangıç Eğitimi!

Bu eğitim dizisi iki basamaktan oluşuyor.

 

MOTOSİKLET TEMEL BAŞLANGIÇ EĞİTİMİ 1

Bu eğitimde tabir-i caizse önce emeklemeyi öğreniyoruz.Eğitim, yaklaşık 4/6 saat trafiğe kapalı alanda gerçekleşiyor.

İlk olarak 90 dakikalık kişiye özel teori çalışmasıyla başlıyoruz. Bir nevi ısınma turu diyelim. Arkasından motosikletle ilgili yer çalışmaları, motosikleti tanıma ve oturma pozisyonu gibi çalışmalarla eğitimimize devam ediyoruz.

Ve beklenen an! Tüm bu çalışmalarımızın ardından size temin ettiğimiz kask ve güvenlik ekipmanlarıyla motosiklete binmeye başlıyoruz.

Burada ilk sırayı gaz kullanımı ve debriyaj hakimiyeti alıyor. Ardından düz olarak motor sürme tekniği çalıştıktan sonra temel viraj teknikleriyle ilgili egzersizlere geçiyoruz.

Slalom, 2 farklı fren çalışması ve dar manevra tekniklerini de öğrenerek günü kapatıyoruz.

Günün sonunda katılımcılarımız biraz yorulmuş olsalar da hem motosikletin temel sürüş becerileriyle ilgili çok önemli bilgileri almış oluyorlar hem de eğlenceli bir gün geçiriyorlar.

MOTOSİKLET TEMEL BAŞLANGIÇ EĞİTİMİ 2

Sıcacık yataklarını bırakıp motosiklet aşkına eğitime devam eden katılımcılarımıza kocaman bir günaydın diyerek eğitime başlıyoruz.

Önce motosiklet Temel Başlangıç Eğitimi 1 ‘de öğrendiklerimizin kısaca üzerinden geçiyoruz. Bilgilerimizi tekrar ettikten ve sabah mahmurluğunu üzerimizden attıktan sonra biraz daha zor kısımlara geçiyoruz.

Dar manevra tekniklerinin 2. Seviyesinden oluşan bu eğitim ilkinden daha uzun. Ayrıca ileri sürüş seviyesindeki motosiklet eğitimlerinde bile uygulanan bir çalışma.

Dar Manevra çalışmasının ardından engel kaçışı, yardımcı dönüş teknikleri, bu tekniklerin viraj şablonunda uygulanması ve panik fren çalışmalarına geçiyoruz. Son olarak karışık parkurda öğrendiklerimizin üzerinden geçerek bilgilerimizi pekiştiriyoruz. Böylece motosiklet temel başlangıç eğitimimizi tamamlıyoruz.

A2 ehliyet sınavı için maalesef eğitim vermiyoruz. Fakat katılımcımız bu sınava girecekse, örneğin 8 çizmek gibi sınavda sorulması muhtemel bazı önemli şablonları da uygulatıyor ve sınavla ilgili bazı tüyoları paylaşıyoruz.

Google+